Organization Calendar (North London Baseball)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJun 18, 2017-Jul 01, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jun 18Jun 19Jun 20Jun 21Jun 22Jun 23Jun 24
REP - PEEWEE NATIONALS - Trevor Barton Memorial London Badgers Tournament
REP - PEEWEE NATIONALS - Ralph Hall / Jack McCart Classic
REP - MINOR MOSQUITO NATIONALS - Ralph Hall/Jack McCart Classic
REP - MOSQUITO NATIONALS - Ralph Hall/Jack McCart Classic
REP - ROOKIE NATIONALS - SMBA
REP
PEEWEE NATIONALS
9:00 AM
vs. Kitchener
Stronach 2 [3]
REP
PEEWEE NATIONALS
9:00 AM
vs. St Thomas
Stronach 2 [semi]
ROOK
Team 4
10:00 AM-12:00 PM
Practice
PW
Team 1
10:00 AM-12:00 PM
Practice
BAN
Team 4
10:00 AM-12:00 PM
Practice
SEL
PEEWEE SELECT
12:00 PM-1:30 PM
Practice- 1.5 hrs only
MOS
Team 3
12:00 PM-2:00 PM
Practice
REP
ROOKIE NATIONALS
12:00 PM-2:00 PM
Practice
REP
MOSQUITO NATIONALS
2:00 PM
vs. London Badgers Tier 2
North 3 [MOSQ82]
REP
MINOR MIDGET NATIONALS
2:00 PM-4:00 PM
Practice
PW
Team 5
2:00 PM-4:00 PM
Practice
MOS
Team 5
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR BANTAM NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
ROOK
Team 5
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM
@ London Tecumsehs
CNRA (2) [MiMosq36]
MOS
Team 1
6:00 PM
@ Lucan-Ilderton 3
Lucan (2) [MON037]
REP
PEEWEE NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
REP
MIDGET NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
PW
Team 2
6:00 PM
vs. Lucan-Ilderton 1
MOS
Team 1
6:00 PM
@ Oakridge 2
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM
vs. Ilderton Athletics
North 3 [MiMosq66]
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
vs. London West Tincaps
Stoneybrook 1 [MIROOK39]
BAN
Team 1
6:00 PM
vs. North Middlesex 1
ROOK
Team 4
6:15 PM
@ Lucan-Ilderton 3
Denfield [RKN052]
ROOK
Team 6
6:15 PM-8:15 PM
Linked Game Cancelled
PW
Team 3
6:00 PM
vs. Oakridge 2
MOS
Team 2
6:00 PM
vs. MOS - Team 4
Stoneybrook 1 [MON039]
MOS
Team 5
6:00 PM
vs. Oakridge 1
North 2 [MON040]
SEL
PEEWEE SELECT
6:00 PM
@ Southwest London Scorpions Select
REP
PEEWEE NATIONALS
6:00 PM
vs. London West Tincaps
North 3 [PW77]
ROOK
Team 3
6:15 PM
@ Lucan-Ilderton 2
Heritage (2) [RKN055]
ROOK
Team 2
6:15 PM
vs. Lucan-Ilderton 6
North 1 [RKN058]
ROOK
Team 1
6:15 PM
@ Lucan-Ilderton 4 Sluggers
Denfield [RKN056]
ROOK
Team 7
6:15 PM
@ Lucan-Ilderton 5
Lion's Park [RKN057]
ROOK
Team 2
6:15 PM-8:15 PM
Linked Game Cancelled
PW
Team 4
6:00 PM
vs. Lucan-Ilderton 2
MOS
Team 3
6:00 PM
vs. Oakridge 4
North 2 [MON043]
MOS
Team 6
6:00 PM
@ Oakridge 5
REP
MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM
vs. London West Tincaps
North 3 [MOSQ80]
REP
MINOR MIDGET NATIONALS
6:00 PM
@ London Badgers Bantam
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
@ St. Thomas Cardinals Tier 1
New York Central [MIROOK47]
BAN
Team 2
6:00 PM
vs. Oakridge 1
REP
ROOKIE NATIONALS
6:00 PM-7:30 PM
Batting Practice
ROOK
Team 7
6:15 PM
@ Oakridge 3
ROOK
Team 3
6:15 PM
vs. Oakridge 2
North 1 [RKN060]
REP
PEEWEE NATIONALS
8:30 PM
@ St. Thomas Cardinals
REP
MINOR PEEWEE NATIONALS
6:00 PM
vs. London Tecumsehs
North 3 [MiPW47]
REP
ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
vs. London Tecumsehs
Stoneybrook 1 [Rook43]
PW
Team 5
6:00 PM
vs. PW - Team 1
PW
Team 4
6:00 PM
@ Oakridge 4
Jaycee [PWN40]
ROOK
Team 4
6:15 PM
vs. Oakridge 1 Thunder
North 1 [RKN062]
REP
MINOR MIDGET NATIONALS
8:30 PM
@ London West Tincaps
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
4:00 PM
@ LaSalle Titans Green
TC#4 [4]
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
@ DKMB River Cats
Komoka (Front) [MIROOK02]
BAN
Team 4
6:00 PM
vs. Lucan-Ilderton 2
MOS
Team 6
6:00 PM
vs. MOS - Team 1
North 2 [MON048]
MOS
Team 3
6:00 PM
@ Lucan-Ilderton 2
Heritage (1) [MON046]
MOS
Team 4
6:00 PM
vs. Lucan-Ilderton 1
Jack Chambers [MON047]
MOS
Team 2
6:00 PM
@ Oakridge 2
Hazelton [MON049]
SEL
PEEWEE SELECT
6:00 PM-8:00 PM
Practice
ROOK
Team 6
6:15 PM
@ Oakridge 2
ROOK
Team 5
6:15 PM
vs. Lucan-Ilderton 1
North 1 [RKN064]
REP
PEEWEE NATIONALS
6:15 PM
vs. Walker Homesites
Vollmer #7 [1]
BAN
Team 3
6:30 PM
@ Lucan-Ilderton 1
Lucan (1) [BW42]
REP
ROOKIE NATIONALS
7:00 PM
vs. Oshawa
Stalker #2
BAN
Team 2
8:30 PM
@ North Middlesex 1
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
10:00 AM
vs. Walker Homesites
TC#4 [8]
ROOK
Team 2
10:00 AM-12:00 PM
Practice
MOS
Team 1
10:00 AM-12:00 PM
Practice
ROOK
Team 7
10:00 AM-12:00 PM
Practice
BAN
Team 1
10:00 AM-12:00 PM
Practice
PW
Team 2
10:00 AM-12:00 PM
Practice
REP
PEEWEE NATIONALS
10:30 AM
vs. Brampton Royals
Vollmer #7 [2]
REP
ROOKIE NATIONALS
11:15 AM
vs. Royal York
Stalker #2 [18]
MOS
Team 4
12:00 PM-2:00 PM
Practice
MOS
Team 2
12:00 PM-2:00 PM
Practice
PW
Team 3
12:00 PM-2:00 PM
Practice
ROOK
Team 1
12:00 PM-2:00 PM
Practice
BAN
Team 2
12:00 PM-2:00 PM
Practice
BAN
Team 3
2:00 PM
vs. BAN - Team 1
MOS
Team 5
2:00 PM
vs. Oakridge 5
Stoneybrook 1 [MON050]
REP
ROOKIE NATIONALS
2:00 PM
vs. Simcoe Select
Stalker #2 [23]
ROOK
Team 3
2:00 PM-4:00 PM
Practice
PW
Team 4
2:00 PM-4:00 PM
Practice
ROOK
Team 6
2:00 PM-4:00 PM
Practice
REP
MINOR PEEWEE NATIONALS
2:00 PM-4:00 PM
Practice
REP
PEEWEE NATIONALS
3:30 PM
vs. Lasalle Titans
TC # 7 [3]
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
4:00 PM
vs. Waterloo Tigers
TC#3 [11]
MOS
Team 6
4:00 PM-6:00 PM
Practice
MID
Team 1
4:00 PM-6:00 PM
Practice
Jun 25Jun 26Jun 27Jun 28Jun 29Jun 30Jul 01
REP - PEEWEE NATIONALS - Ralph Hall / Jack McCart Classic
REP - MINOR MOSQUITO NATIONALS - Ralph Hall/Jack McCart Classic
REP - MOSQUITO NATIONALS - Ralph Hall/Jack McCart Classic
REP - ROOKIE NATIONALS - SMBA
SEL - PEEWEE SELECT - Orillia Buck Pringle Select Baseball Tournament
REP - MINOR MIDGET NATIONALS - South West Mississauga Midget Select Tournament
REP - MINOR PEEWEE NATIONALS - Brantford Tournament
REP
PEEWEE NATIONALS
8:30 AM
vs. 2nd place pool B
TC # 7 [Semi ?]
BAN
Team 4
10:00 AM-12:00 PM
Practice
ROOK
Team 4
10:00 AM-12:00 PM
Practice
REP
MINOR PEEWEE NATIONALS
10:00 AM-12:00 PM
Practice
REP
PEEWEE NATIONALS
11:00 AM
vs. 1st place pool B
TC # 7 [Semi ?]
SEL
PEEWEE SELECT
12:00 PM-2:00 PM
Practice
MOS
Team 3
12:00 PM-2:00 PM
Practice
PW
Team 1
12:00 PM-2:00 PM
Practice
REP
PEEWEE NATIONALS
2:00 PM
vs. other semi winner
TC # 7 [Final ?]
REP
MOSQUITO NATIONALS
2:00 PM-4:00 PM
Practice
PW
Team 5
2:00 PM-4:00 PM
Practice
REP
MINOR MIDGET NATIONALS
2:00 PM-4:00 PM
Practice
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
3:00 PM-4:00 PM
Practice
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
4:00 PM
vs. St. Thomas Cardinals Tier 1
Stoneybrook 1 [MIROOK32]
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR BANTAM NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
ROOK
Team 5
4:00 PM-6:00 PM
Practice
MOS
Team 5
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
vs. St. Thomas Cardinals Tier 1
Stoneybrook 1 [MIROOK38]
REP
MIDGET NATIONALS
6:00 PM
@ St. Thomas Cardinals
REP
MIDGET NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
SEL
MOSQUITO SELECT
6:00 PM-8:00 PM
Practice
BAN
Team 4
7:00 PM
@ Lucan-Ilderton 2
Lucan (1) [BW44]
BAN
Team 1
6:00 PM
vs. BAN - Team 2
REP
MINOR ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
vs. St. Thomas Cardinals Tier 2
Stoneybrook 1 [MIROOK31]
REP
MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM
@ London West Tincaps
Hazelton [MOSQ70]
PW
Team 1
6:00 PM
@ Oakridge 1
Jaycee [PWN43]
PW
Team 2
6:00 PM
vs. PW - Team 3
SEL
PEEWEE SELECT
6:00 PM
@ Oakridge Tincaps Select
West Lions [PW265]
REP
PEEWEE NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
ROOK
Team 6
6:15 PM
vs. Lucan-Ilderton 2
North 2 [RKN069]
ROOK
Team 7
6:15 PM
@ Oakridge 4
ROOK
Team 1
6:15 PM
vs. Lucan-Ilderton 5
North 1 [RKN068]
PW
Team 1
6:00 PM
@ Lucan-Ilderton 1
Lucan (2) [PWN44]
MOS
Team 4
6:00 PM
vs. MOS - Team 5
North 2 [MON053]
MOS
Team 3
6:00 PM
vs. Oakridge 1
Stoneybrook 1 [MON052]
MOS
Team 6
6:00 PM
@ Oakridge 4
REP
MINOR MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM
vs. London Tecumsehs
North 3 [MiMosq58]
PW
Team 3
6:00 PM
vs. PW - Team 5
REP
PEEWEE NATIONALS
6:15 PM
@ Wyoming Wranglers
Canton [PW139]
ROOK
Team 2
6:15 PM
vs. ROOK - Team 5
North 1 [RKN073]
REP
MINOR BANTAM NATIONALS
6:30 PM
@ Exeter Express
BAN
Team 2
6:00 PM
vs. BAN - Team 4
MOS
Team 1
6:00 PM
vs. MOS - Team 2
North 2 [MON055]
PW
Team 4
6:00 PM
@ Oakridge 3
Jaycee [PWN47]
REP
ROOKIE NATIONALS
6:00 PM-7:30 PM
Batting Practice
REP
MOSQUITO NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
ROOK
Team 3
6:15 PM
vs. ROOK - Team 6
North 1 [RKN075]
ROOK
Team 4
6:15 PM
@ Oakridge 2
ROOK
Team 7
6:15 PM
vs. Lucan-Ilderton 4 Sluggers
Stoneybrook 1 [RKN076]
SEL
PEEWEE SELECT
6:30 PM
@ Mitchell #2 Hopf
REP
MIDGET NATIONALS
6:30 PM
@ Ilderton Athletics Major
Lucan (1) [Mid07]
REP
MINOR BANTAM NATIONALS
6:00 PM
vs. DKMB River Cats Minor
REP
ROOKIE NATIONALS
6:00 PM
vs. London Tecumsehs
Stoneybrook 1 [Rook47]
MOS
Team 5
6:00 PM
vs. Lucan-Ilderton 2
Lucan (1) [MON036]
REP
MINOR PEEWEE NATIONALS
6:00 PM-8:00 PM
Practice
ROOK
Team 4
6:15 PM
vs. Oakridge 3
North 1 [RKN078]
REP
MINOR MIDGET NATIONALS
8:30 PM
vs. REP - MIDGET NATIONALS
REP
PEEWEE NATIONALS
6:00 PM
@ DKMB River Cats
PW
Team 5
6:00 PM
@ Lucan-Ilderton 2
Lucan (2) [PWN49]
ROOK
Team 5
6:15 PM
vs. ROOK - Team 1
North 1 [RKN079]
BAN
Team 4
8:30 PM
@ North Middlesex 1
ROOK
Team 2
10:00 AM-12:00 PM
Practice
MOS
Team 1
10:00 AM-12:00 PM
Practice
ROOK
Team 7
10:00 AM-12:00 PM
Practice
BAN
Team 1
10:00 AM-12:00 PM
Practice
PW
Team 2
10:00 AM-12:00 PM
Practice
MOS
Team 4
12:00 PM-2:00 PM
Practice
MOS
Team 2
12:00 PM-2:00 PM
Practice
PW
Team 3
12:00 PM-2:00 PM
Practice
ROOK
Team 1
12:00 PM-2:00 PM
Practice
BAN
Team 2
12:00 PM-2:00 PM
Practice
ROOK
Team 3
2:00 PM-4:00 PM
Practice
BAN
Team 3
2:00 PM-4:00 PM
Practice
ROOK
Team 6
2:00 PM-4:00 PM
Practice
PW
Team 4
2:00 PM-4:00 PM
Practice
MOS
Team 6
2:00 PM-4:00 PM
Practice
MID
Team 1
4:00 PM-6:00 PM
Practice
REP
ROOKIE NATIONALS
4:00 PM-6:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow North London Baseball on Twitter
- and -
Visit North London Baseball on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from northlondonbaseball.com on Saturday, June 24, 2017 at 6:20 AM